Tipy na hry s dětmi #4: Hry pro ty nejmenší

V dalším dílu pojednávajícím o hrách pro děti se zaměříme zejména na předškoláky. Všechny níže uvedené deskovky mají jedno společné a to, že jsou odolné. Důvodem je hlavně fakt, že jsou vyrobeny ze dřeva. Všechny hry bez problému zvládnete do 10 minut, ne-li za kratší dobu.

Klauniáda

Klauniádu bez obtíží zvládnou děti od 3 let věku. Buď mohou hrát sami, nebo až se 6 spoluhráči. Princip hry je jednoduchý. Hráč vybere dílek, který předá svému sousedovi. Ten jej umístí na houpajícího se klauna tak, aby se právě přiložený dílek či další dříve přiložené dílky neskutálely na zem.

Tahle jednoduchá hra učí děti princip rovnováhy. Jelikož nejsou všechny dílky stejně velké, musí děti přemýšlet kam dílek umístí, aby se jim vše nesesypalo. I když se může Klauniáda zdát jako primitivní záležitost, dokáže zpestřit i párty večer s přáteli, kdy slouží jako výborný filler.

Veselý Kurník

Stejně jako předchozí hra, tak i Veselý kurník staví na principech rovnováhy. Tentokrát si zahrajte maximálně ve 4 hráčích. Slepičky, stohy slámy a kola dle své představivosti umístíte na prkno, které následně položíte na střechu kurníku. Poté se hráči střídají v tazích a odebírají jednotlivé předměty a slepičky tak, aby byla deska stále v rovnováze.

Kromě toho Veselý kurník učí hráče počítat. Na spodní straně stohů slámy a slepiček je číslo udávající jejich hodnotu. Na konci hry si všichni hráči sečtou získané hodnoty, ten s jejich nejvyšším počtem vyhrává. Hra díku tomu dostává nový rozměr, jelikož hráči musí přemýšlet jak získat hodnotnější předměty, aby prkno nespadlo a nenechali je soupeřům.

Tučňáci

Tučňáci patří mezi hry zaměřené na rozvoj paměti. Každý tučňák má pod sebou skryté vajíčko s jinou barvou. Hráč na tahu si hodí dvěma kostkami a má možnost se podívat pod jednoho tučňáka. Pokud se mu podaří jednu z hozených barev najít, tak si tučňáka i s vajíčkem vezme na svoji kru a může pokračovat v odhalování. Pokud však vajíčko se správnou barvou nenajde hraje další na tahu. Vítězem se stává ten komu se podaří najít nejvíc vajíček.

Hra je částečně řízená náhodou, jelikož používáte kostky. Může se stát, že hodíte barvu, která už k dispozici není. V tomto případě je možné se podívat pod tučňáka, který vlastní protihráč, abyste se ujistili, že tam určitá barva je. Tuhle paměťovku si užijete až ve 4 hráčích.

Hledáte něco jiného? Zkuste se podívat na hry seřazené dle herní doby. Nebo sháníte něco kompaktního třeba na cesty? Pokud vás ani jednoho neoslovilo zkuste tipy na dovednostní hry.


Za poskytnutí recenzních kopií děkujeme společnosti Blackfire, kterou můžete znát díky hrám jako je vyprávěcí deskovka Dixit, postřehovka Dobble nebo hry z Lovecraftovského univerza – Eldritch Horror, Panství hrůzy či Temné znamení.

Napsat komentář

+ 74 = 81