Deskoherní smetiště #07/2018

I když bývá přes léto okurková sezóna, zdá se, že ve světě deskových her to neplatí. Čeští vydavatelé finišují s překlady a oznamují novinky, na které se můžeme těšit v druhé polovině roku. Žádné zdržování a hurá do toho.

Smash Up je bláznivá hra pro 2 – 4 hráče, kteří se v kůži podivných frakcí snaží ovládnout více základen než soupeř. Tuhle záležitost se REXhry rozhodly lokalizovat a na facebookové stránce vyzývají hráčskou komunitu, aby jim pomohla vymyslet vhodný český název.

Deskovka Ethos, se slovenskou mapkou v podobě hrací plochy, dorazila na sklad! Jedná se o originální, jednoduchou a variabilní fantasy hru, ve které budete za pomoci čarodějů, kentaurů či hobitů bojovat o nadvládu nad územími. Hra vyniká především ve vyšších počtech hráčů, tedy ve čtyřech, pěti či šesti.

Settlerské impérium se neustále rozrůstá. Dalším národem, který se vydá zatopit ostatním frakcím jsou Amazonky. Na tento ženský klan se můžete těšit na podzim.

Teď tu máme jednu jednoduchou jednohubku s brouky. Původní název je Party Bugs, česky vyjdou jako Disko švábi. Jedná se o rychlovku s elementárními pravidly, která však přinese spoustu zábavy.

Hrdinové bez záruky slaví úspěch! V prestižním ocenění Dice Tower Gaming Awards si došli pro zlato v kategorii párty her! Tahle rychlovka na 10-15 minut je prostě dobrá!

Chcete si vyzkoušet závody vozů F1 na vlastní kůži? MINDOK vám dává možnost. Koncem léta by měla dorazit závodní hra Rivalové. Deskovka je určena pro 2 – 6 účastníků s herní dobou do 30 minut. Nejdříve si vydražíte vůz a následně s ním musíte absolvovat závod. I když se jedná o již zavedenou hru a herní principy nejsou už nějaký ten pátek u hráčů novinkou, dokáží Rivalové zabavit.

Na sklad dorazilo nové rozšíření k oblíbené hře Mars: Teraformace, tentokrát s podtitulem Předehra. Kromě 5 nových korporací a 7 projektů vhodných pro rané fáze teraformace zde najdete především 35 karet předehry a možnost v několika přípravných krocích připravit svoji společnost na samotné osidlování Marsu. A ve vesmíru ještě chvíli zůstaneme. Dalším rozšířením, které by mělo stihnout vánoční období je Kolonie, v němž budete své flotily posílat k vzdáleným oběžnicím, abyste navýšili své zdroje!

Další deskovka ze série Zombicide je na spadnutí. Tiskové dokumenty byly odeslány do tiskárny a očekává se, že Zombicide: Zelená horda stihne vánoční trh. Hra je opět zasazena do fantasy prostředí. Tentokrát se však s hrdiny ponoříte do zatuchlých středověkých kobek zamořených hordami zombie orků a goblinů, se kterými se musíte vypořádat meči a magií.

Naskladnění se dočkal Ďábelský profesor a Citadela času. Jde o kooperativní hru, ve které se tým agentů vydává do pevnosti zlého cestovatele v čase, který ukradl důležité artefakty z historie i budoucnosti. Hráči musí zajistit 4 tyto artefakty než vyprší čas a profesor svou pevnost zcela uzavře. Hráči využívají své akce, aby se pohybovali po mapě, unikali profesorovi a vyhýbali se jeho pastem.

Máte rádi únikovky? Blackfire přichází s dobrou zprávou. Escape Room (recenze) se dočká svého druhého dílu.  Escape Room 2 vyjde i s dekodérem produkčně levněji než 4 samostatné expanze, takže si ho budou moci pořídit úplně všichni i bez vlastnictví základní krabice.

YOGI je karetní hra od Albi, kterou si díky malé krabičce můžete vzít s sebou na dovolenou či k vodě. Elegantní plechová krabička leccos vydrží, odolné jsou i plastové karty a herní mechanismus je přitom bláznivě zábavný a geniálně jednoduchý. YOGI se však opozdí a oproti udávanému červenci vyjde až ve druhé polovině srpna.

Řada zábavných vědomostních her iKNOW se rozrostla o HIT LIST. Tentokrát musí hráči z daného tématu vyjmenovat co nejvíce položek ze seznamu. Trefit jich mohou až osm. Body mohou získat i za sázku na úspěšnost spoluhráčů. Pro mladší účastníky přibylo iKNOW JUNIOR! Na rozdíl od základní hry si v iKnow Junior mohou hráči navzájem pomáhat a ocenit kouzlo spolupráce.

Prázdninový přehled je u konce a co vás v průběhu srpna ještě čeká? Rozhodně na blog dorazí recenze na Únikovky od Albi a pokud to stihnu podíváme se i na zoubek Queendominu. Pro zatím se s Vámi loučím a u příštího Deskoherního smetiště naviděnou.

Napsat komentář

81 − = 75