Deskoherní smetiště #06/2018

Předprázdninové období je ve světě deskových her ve znamení oznamování nových titulů a odesílání hotových lokalizací do tiskáren. U Rexher spatří konečně světlo světa Timeline: Česko a snad se brzy dočkáme dlouho nedostupného Mage Knighta. Mindok vydal obří verzi Krycích jmen a pilně pracuje na Plyšové hlídce. Blackfire se opravdu rozjel a sype z rukávu deskovky cílící snad na všechny kategorie hráčů. A Albi vydalo paměťovou hru Veverčáci a oprášilo Gobbit, který může být dobrým tipem na prázdniny.

Na sklad doputovaly očekávaní Hrdinové bez záruky. V kůži klasických fantasy hrdinů musí hráči vtrhnout do obchoďáku a pro každého z nich ukrást specifické vybavení. Následně se musí všichni rekové dostat ven a to vše musí stihnout v časovém limitu. Od klasických kooperativek se tato hra liší v tom, že hráči mezi s sebou nesmí komunikovat.

Do tisku odešla karetní záležitost Fantasy realms, která na podzim přifrčí s logem Rexher, pod názvem Tajuplné říše. Jedná se o poměrně jednoduchou draftovací karetku pro 6 hráčů, v níž se z kombinace karet snažíte sestavit tu bodově nejpříznivější.

Strategická deckbuildingová záležitost Břink! by se snad tento rok mohla dočkat své české mutace a to konkrétně před Vánoci. Břink! měl dorazit již minulý rok, ale studio pod jehož taktovkou hra vychází, bylo přehlceno zájmem o další jazykové verze.

Znovupřeložený Mage Knight byl odeslán do WizKids. Teď nezbývá nic jiného než čekat kdy dorazí předběžné datum dodání. Zajímavostí je, že z původně obdélníkové krabice se stala čtvercová, která však nemá rozměry klasické čtvercovky, ale je o chloupek větší.

Odyssea jménem Timeline je téměř u konce. Po několikaleté práci se vše završuje. Timeline: Česko aneb nových 110 kartiček, tentokrát s vynálezy a událostmi z české historie, si budeme moci zahrát již na podzim. Naši východní sousedé se mohou těšit na Timeline: Slovensko, kterou má na svědomí iHrysko.

V předchozím Deskoherním smetišti jsem Vás informoval, že MINDOK hledá český název pro novou deskovku s originální názvem Stuffed Fables. V češtině bude hra vycházet jako Plyšová hlídka. Ostatně pomoc fanoušků byla využita i při pojmenování některých postav.

Pomoci s výběrem můžete i nadále. Hledá se totiž české pojmenování pro ztřeštěnou karetní hru Cat Lady, v níž se staráte o roztomilá koťátka.

Máte-li doma nějakého malého přírodovědce zbystřete! Expedice příroda rozšiřuje svoje řady. Do mindočího skladu dorazili balíčky karet 50 nebeských objektů, 50 koní, poníků a 50 květin. Na konci léta dorazí další várka z této úspěšné edice – 50 psů, 50 lesních zvířat a 50 druhů hmyzu a pavouků.

Určitě jste si všimli, že pokud hrajete Krycí jména například u piva v hospodě a ve větší skupině, tak se musí ostatní dále vzdálení hráči pořádně nahnout, aby viděli co vlastně je k dispozici za slova. Mindok přichází s řešením! Od června si máte možnost pořídit tuto párty záležitost ve variantě XXL, kde jsou kartičky v dvojnásobné velikosti.

Mezi oznámené novinky patří Modrá Laguna. Hra se hraje ve dvou kolech, kdy v prvním z nich hráči v kůži domorodců objevují na herním plánu ostrovy, na nichž se usídlují. V kole druhém se pak tyto ostrovy prozkoumávají a rozšiřují se.

Byla dokončena lokalizace hry Shadows Amsterdam, minimálně první tisk bude vícejazyčný, takže název se nepřekládá. Hráči jsou rozdělení do dvou týmů, kdy velicí důstojník každého z nich má mapu a zná umístění stop. Pomocí indícií se snaží svůj tým nasměrovat k třem stopám, aniž by hráči narazili na policejní hlídky. Kdo vyhraje dvě kola vyhrává hru.

Další oznámená novinka je spíše pro děti. Kdo to byl? je jednoduchá karetní hra, ve které se snažíte odhalit, kdo je tvůrcem exkrementu. Každý hráč obdrží sérii karet se zvířátky. Cílem hry je zbavit se jako první karet, ale musíte dávat pozor na to, jaké karty už byly zahrány.

U dětských her ještě zůstaneme. Igloomania je zručností záležitost, v níž pomocí dřívek odebíráte jednotlivé kostičky z Iglů. Pokud se Vám podaří shodit více kostiček, než jste měli v úmyslu sebrat, tak se stávají trestnými body.

Následující záležitost, která se bude lokalizovat, potěší zejména příznivce party her. Ve hře Decrypto má každý tým zástěnu, ve které jsou čtyři kapsy na čtyři karty, umožňující skrýt slova před soupeřícím týmem. V prvním kole si jeden člen každého týmu vylosuje kartu s třemi číslicemi 1-4. Podle této karty napoví svým kolegům a ti se snaží odhadnout, která slova a v jakém pořadí mají použít. Ve druhém kole opět každý člen týmu napovídá ostatním a druhý tým se pokouší uhádnou správný číselný kód. Hra končí ve chvíli, kdy některý z týmu uhádne správně dva kódy (čímž zvítězí) nebo dvakrát udělá chybu (prohraje).

Před prázdninami na trh dorazila vědomostní záležitost Veverčáci. Ve Veverčácích je Vaším úkolem dobře si zapamatovat cestu vedoucí k vytouženému oříšku. Snadné to ale není – orientační body se totiž pořád mění. Musíte si zapamatovat, co najdete na druhé straně všech třech karet na cestě k němu. Háček je v tom, že chvíli hádáte barvy a chvíli tvary – a také, že protihráči kartičky ve svých tazích kartičky otáčejí. Paměť tak ve Veverčácích dostává opravdu zabrat.

Postřehovka Gobbit je v novém balení, s novým designem a za novou, nižší cenu. Tahle zběsilá postřehová hra je parádním tipem na prázdniny.

A už jsme zase u konce. Další Deskoherní smetiště vyjde buď za měsíc nebo až na začátku nového školního roku. Přes prázdniny většinou nastává okurková sezóna, kdy se toho moc neděje. Avšak nezoufejte určitě dorazí nějaké recenze.

Napsat komentář

− 2 = 7