Deskoherní smetiště #05/2018

Horké letní počasí přímo nabádá k tomu skočit do bazénu a nebo si venku na trávě jen tak lenošit. Česká deskoherní scéna však nezahálí. Rexhry se vhrnuly na vyšetřování detektivního případu, Mindok zavítá do říše hraček a budeme se muset rozloučit se Zaklínačem od Blackfire. Ve stáji Albi  přibylo rozšíření pro oblíbenou karetní hru Bang! Tohle vše a spousta dalších informací vás čeká v deskoherním smetišti číslo pět.

Sesterský obchod REXher, Planeta her, pořádá v Brně Jarní Brnohraní. Jedná se o pohodový festiválek, který se uskuteční 16. – 17. června 2018 v brněnských Kohoutovicích. Kromě Rexher se na akci objeví téměř všichni vydavatelé deskovek. K dispozici bude spousta her, které si můžete přijít vyzkoušet, a za super cenu si je odnést domů. Více informací najdete na stránce samotné události.

Komplexní záležitost První Marťané se konečně dočkala české aplikace. Kromě toho vyšel Almanach, který by měl pomoci všem, kdo měli problémy s pravidly. Tento dodatek je k dipozici zde.

Dalším oznámeným titulem se stala dedukční záležitost s prozatímním anglickým názvem Detective: A Modern Crime Board Game. Hra láká na řešení pěti příběhově provázaných dobrodružství. Jedná se o deskovku se silným tématem a herně zajímavým konceptem, protože akce vás stojí čas a času máte zatraceně málo. Jelikož je tato kooperativka poměrně inovativní, REXhry věří, že si najde své příznivce.

Všichni fanoušci budovatelské strategie Settlers: Zrod Impéria můžou plesat! Do skladu dorazilo v pořadí třetí malé rozšíření pro tuhle fajn hru. My jsme si nezačali výrazně zvyšuje interakci ve hře.


Jste-li táborovým vedoucím, tak MINDOK již jedenáctým rokem nabízí pro tyto účely speciální herní box za zvýhodněnou cenu. Balíček obsahuje tituly jako Carcassonne: Star Wars, Play! Staň se hvězdou internetu či novinku Majesty. Pro více informací se obraťte na MINDOK.

V Mindočí kuchyni se kuchtí další deskovka. Tentokrát se jedná o dobrodružnou hru, která nás zavede do říše hraček. Tahle kooperativní záležitost přináší hezké firgurky, knihu plnou příběhů a nezapomenutelný zážitek. Pro originální anglický název Stuffed Fables hledá MINDOK jeho českou variantu a nechává možnost každému se podělit o svůj nápad na facebooku.


Rodina her Švábí salát nebo Tarantule Tango  se letos rozroste o Do De Li Do. Jedná o postřehovou záležitost, ve které hráč na řadě umístí na jednu ze tří hromádek kartu z dobíracího balíčku a správně musí určit v čem se vyložená zvířata shodují. V případě dvojic může jít o barvu, druh zvířete nebo taky nic. Případně může jít o Do De Li Do, kde se všechna zvířata musí aspoň v jednom aspektu s jedním z nich shodovat.

Blackfire aktualizoval herní katalog. Pokud se k vám nedostal v papírové podobě, můžete jeho elektronickou verzi najít na tomto odkazu.

Koncem května dorazila smutná zpráva z Fantasy Flight Games. Zaklínač už se nedočká dotisku, protože FFG letos vyprší licence a už ho nestihnou zrealizovat. Tímto se z posledních pár kusů českého Zaklínače na obchodech stává vzácné zboží. Pokud jste si hru plánovali pořídit a ještě jste to nestihli, máte poslední možnost.


Stálice na české deskoherní scéně Bang! přichází s dalším rozšířením. Tato expanze s podtitulem Ozbrojení a nebezpeční nabízí 8 nových postav a speciální silné karty, které je pro jejich použití potřeba nabíjet odhozením nepotřebných karet z ruky.

Česká desková hra vycházející z her na hrdiny Karak (recenze) je opět skladem. Kromě toho jeho autoři pilně pracují na rozšíření, které by mělo vylepši zážitek ze hry. Ostatně se autoři radí s fanoušky a zvažují jejich vlastní nápady.


Pravidelný měsíční sumář ze světa deskových her je opět u konce. Věřím, že si u vody či při posezení s přáteli na zahrádce najdete chvilku a nějakou hru (aspoň malou karetku) si zahrajete. Za měsíc se opět můžete těšit na výcuc toho nejzajímavějšího.

Napsat komentář

24 − = 21