Deskoherní smetiště #04/2018

Průřez toho nejzajímavějšího z české deskoherní scény je opět tady. Duben byl vesměs ve znamení oznamování novinek a překladů již oznámených titulů. REXhry na plné obrátky pracují na nové verzi Mage Knight, Mindok vypustil do světa novou rodinnou deskovku Queendomino. U Blackfiru přistála na skladě lokalizace očekávaného Rising Sun. Na koni bylo Albi, které koncem dubna zveřejnilo svůj line-up na letošní rok. Tohle, a mnoho dalších podrobností, se dozvíte ve čtvrtém deskoherním smetišti.

Hrdinové bez záruky (Magic Maze) je kooperativní záležitost probíhající v reálném čase. V kůži mága, elfa, barbara či trpaslíka se proháníte po nákupním centru a snažíte se do vypršení časového limitu ukrást určené vybavení, abyste se mohli vydat na další dobrodružství. Hra je již v tisku a proto bychom se jich měli dočkat v následujících měsících.

Celkově se u Rexher pilně pracuje na překladech. Kromě stále se rozrůstající rodiny Malá velká,  Malé velké zombie, a kostkovky vycházející ze skutečných RPG her,  Hrdinové v kostce, se připravuje ultimátní edice Mage Knighta. Překlad čítá stovky normostran a obzvlášť spoustu změn původních pravidel, vše je potřeba stihnout cca do poloviny května. Poté se můžeme jen těšit na českou verzi.

 

Oznámenou novinkou, která se na český trh brzy dostane, je ze stáje MINDOKu rodinná kooperativní záležitost Příběhy pirátů. Hra se odehrává v reálném čase a může se pyšnit 3D modelem pirátské lodi.

Sadu vzdělávacích karet Expedice příroda rozšíří další témata. Dozvědět se další zajímavosti můžete s pomocí nových témat jako jsou koně, divoká zvířata, nebeské objekty, květiny či psí plemena.

Queendomino je herně vyspělejší a komplexnější verze Kingdomina (recenze). Stejně jako ve starším bratříčkovi se snažíte co nejvýhodnější poskládat království o velikosti 5 x 5 dílků. Queendomino však nabízí možnost hrát ve 2 hráčích či ve spojení s Kingdominem až v 8 lidech.  Kromě toho je možné stavět budovy či posílat rytíře k výběru daní. Hra už je k dostání.

 

Francouzská společnost Asmodee se rozhodla pro budoucí dotisky zrevidovat populární hru Jungle Speed. Hru opustí karta s barevnými šipkami, po jejímž otočení chvíli hrajete na barvu a ne na tvary. Pokud chcete mít ve sbírce starý dobrý kompletní Jungle Speed, máte ještě pár měsíců čas si ho zakoupit. Revidovaný dotisk bude v češtině k dispozici na podzim.

Konečně dorazil lokalizovaný Rising Sun. Hra nabízí epickou strategii odehrávající se ve středověkém Japonsku. Jelikož je autorem Eric M. Lang (Blood Rage) je to určitá záruka kvality. Rising Sun nabízí nejenom vymazlený grafický vizuál, ale i parádní figurky.

Máte rádi koťátka? A co vybuchující kočičky? Blackfire přinese v české lokalizaci velmi jednoduchou zábavnou hru, ve které se snažíte nevybouchnout. Exploding Kittens by mohli být dostupné na podzim.

Temné znamení se opět rozrůstá. Prokletí faraona je oficiálně páté rozšíření oblíbené kooperativní hry z Lovecraftovského světa. Jak napovídá název, hráči se vydají do Egypta a pokusí se zastavit temného faraona. Lokalizace je ve finiši a byla odeslána k tisku.

V sobotu 21. dubna v Praze proběhl Albi Game Day. Jedním z hlavních bodů akce byl křest hry Lords of Helllas, která v dubnu vyšla. Hlavním tahákem bylo oznámení her, kterých se v tomto roce dočkáme.

První novinkou je strategická hra Anachrony. Hráči se stávají vůdci čtyř odlišných kast, které budou soupeřit o to, kdo bude mít hlavní slovo při vytváření budoucnosti Země. Anachrony je hra s minimálním podílem náhody a českém trhu by se měla objevit v září letošního roku.

S Yogi  zabrousíme do sekce párty her. Hráči si tahají karty, které obsahují pokyny, co s danou kartou provést. Může se jednat o to, aby se karta dotýkala ucha či musí ležet na rameni. Hráč musí splnit všechny své úkoly, jakmile to poruší vypadává ze hry. Yogi by mělo být dostupné před prázdninami.

Další představenou hrou jsou Veverčáci. Jedná se o jednoduchou karetní hru, která procvičuje paměť. Hráči vytváří z čtvercových kartiček mřížku 3 x 3 karty. Na těchto kartách jsou různé objekty ve třech barvách. Úkolem hráče je uhodnout co je na druhé straně tří po sobě jdoucích kartiček. Hra bude k dispozici v červnu.

Mezi dvojkovky patří Siegestrom. Každý hráč si sestaví balíček s nímž se pokouší pokořit protivníka. Karty jsou ve hře vše – představují vaše životy, je vyhazování platíte za jiné karty a samozřejmě je používáte na akce. Buď můžete využít poměrně silný jednorázový efekt, nebo je nasazujete na bojiště a využíváte jejich pasivní bonusy. Předpokládané vydání je v tomto roce.

Přichází nová samostatně stojící hra ze série Catan. Tentokrát hráče zavede do Jižní Ameriky do Říše Inků. Hra funguje podobě jako klasický Catan, ale přidává nutnost posouvat se se svým kmenem do nových věků. Abyste to mohli udělat, musíte se vzdát části toho, co jste vybudovali. Hra by měla být dostupná ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018.

Legacy systém je v České republice poměrně novým prvkem. Titul, který z hráčů udělá osadníky, budující vesnici na kraji království, jemuž pevnou rukou vládne Nehynoucí král. Během hraní Chartestone budete dělat různá rozhodnutí, lepit budovy na herní plán, získávat odměny a přenášet suroviny ze hry. Dohráním dvanáctidílné kampaně hra nekončí, jelikož je možné hru hrát znovu. Česká lokalizace by se měla objevit na podzim.


Toto už je opravdu vše. Tento měsíc se můžete těšit na recenzi únikové hry Unlock, kterou vydal Blackfire. Za měsíc se těším opět na shledanou.  

Napsat komentář

88 − 87 =