Deskoherní smetiště #03/2018

Rexhry přichází s jednou kickstarterovou kostkovkou a komiksovým gamebookem. Za to Mindok zabrousil do vod párty her. U Blackfiru si budete moct vyvraždit nevinné studentíky a Albi chystá den plný společenský her. Toto a mnoho dalšího vás čeká v tomto deskoherním smetišti.


Fanoušci Settlerů zpozorněte. Rexíci finišují s překladem třetího malého rozšíření s názvem My jsme si nezačali. Tahle expanze potěší zejména ty, kteří mají rádi konfliktnější hry, protože obsahuje spoustu karet podporujících agresi. Na tento nový balíček se můžete těšit v následujících měsících.

Další novinkou tohoto roku je připravovaná kostková záležitost Monster Lands (v českém překladu Říše příšer), která je známá zatím jen z Kickstarteru. Jedná se však o moc pěkně zpracovanou a zábavnou hru, ve které hlavní roli hrají kostky, ale náhodu kompenzuje spousta mechanismů okolo. Jelikož bylo třeba přeložit pouze pár názvů, počátkem léta bychom se mohli příšerek dočkat.

Patříte-li mezi fanoušky gamebooků, jako je třeba již dnes kultovní Lone Wolf, tak zbystřete. Rexhry se rozhodli zabrousit i tohoto žánru. Na český trh přinesou první grafickou novelu s názvem Captive. Na prvním gamebooku se zombií tematikou ala Resident Evil již byly zahájeny práce. Pokud se kniha osvědčí, mohly by být zrealizovány další příběhy.


Mindok se vytasil s párty hrou. Múza zaujme především krásně zpracovanými kartami a chytrým principem hry, kdy  se jeden hráč pokouší podle zadání svému týmu napovědět umělecké dílo. Nápověda funguje pomocí obrázkových karet, kdy se ke kartě inspirace vždy vylosuje umělecké dílo.

Další novinka, která se brzy objeví a prověří váš postřeh je Bystroočko. Na otáčecím kolečku se snažíte v průřezech najít stejné symboly jako jsou na kartě. Komu se to podaří jako prvnímu, tak mu ukořistěná karta přinese 1 bod.

Oblíbená série Pandemic se uzavře vydáním třetího rozšíření. Tato expanze s podtitulem Stav ohrožení do hry přinese nové varianty, ve kterých budete čelit nemoci přenositelné ze zvířat na člověka či zákeřnému viru. Kromě toho se tradičně dočkáme nových rolí a karet událostí.


Dobrou zprávou je, že Blackfire má opět konečně kompletního oblíbeného Munchkina v češtině. Jedná se o dotisk základní hry, Zombíků s rozšířeními a dorazila i nová hra s podtitulem Apokalypsa. Takže je nejvyšší čas vyrazit na nákup (a doplnit si sbírku).

Lovecraftovské univerzum se v minulém měsíci opět rozrostlo. Do obchodů připlula česká verze Panství hrůzy a expanze Eldritch Horroru s názvem Ztracené vědění. Vypadá to, že máme na nějakou dobu opět vystaráno a můžeme se bát.

Mezi oznámené novinky přibylo Monster Slaughter, které v češtině ponese název Děsnej krvák. Cílem hry je vyvraždit partu studentů, kteří paří na osamocené chatě. Vtip je v tom, že každý hráč  má za úkol studenty sprovodit ze světa v jiném pořadí. Opět se jedná o kousek z Kicstarteru, v české distribuci bude kompletní verze ze všemi stretch goaly, které nejsou “KS exclusive”.


Albi si představení svého portfólia šetří na 21. duben. Co se bude odehrávat? V tento den proběhne Albi Game Day. Čekají vás oznámení jaké herní pecky Albi tento rok ještě přinese, můžete nakoupit hry se zajímavou slevou, pokřtít a zakoupit očekávanou novinku Lord of Hellas nebo se pouze přijít podívat. Tahle akce proběhne v prostorách Ústřední knihovny na Mariánském náměstí v Praze od 10 hodin.

Abyste nepřišli zkrátka, tak jsou k dotání v poslední době velmi populární únikové hry z řady Únikovka. Tentokrát se můžete vydat zachránit Londýn před bombovými náložemi nebo se stát členem gangu lupičů, kteří se vydají vyloupit kasino. Zkázu Londýna a Loupež v Benátkách již seženete na pultech obchodů.

Kromě toho vyšla recenze na deskovou hru Pustina, váháte-li s její koupí, tak snad vás text přesvědčí proč se jedná o dobře provedenou investici.

Napsat komentář

+ 66 = 67