Deskoherní smetiště #2/2019

Únor byl plný překvapivých sdělení. Timeline mění vydavatele, připravuje se lokalizace civilizační deskovky, zavítáme do světa Star Wars a navštívíme nepropustný prales v další Únikovce. Tohle mnoho dalšího přináší pravidelný měsíčník o deskových hrách.

Značka Timeline mění svůj koncept. Krabičky budou menší a budou obsahovat méně karet. Kromě toho, práva přechází na společnost Blackfire. Chcete-li si doplnit kolekci stávajícími hrami, měli byste si pospíšit.

Hra Smash up, která se připravuje pod taktovkou Rexher, dostala svůj český název. Hustá mela je právě na korekturách a brzy se bude odesílat do tisku. Tuhle bláznivou karetní hru bychom si mohli v české lokalizaci zahrát ještě tento rok.

Po převahovce Blood Rage: Soumrak bohů přichází Rexhry s lokalizací další deskovky se severskou tématikou. Valhalla je karetně-kostková hra, v níž se hráči stanou jarly, kteří se snaží sestavit tým těch nejudatnějších válečníků a vysílají je do bitev s ostatními hráči. Vrhnout se do řvavy Raganroku se budete moci už letos.

Na Rexí sklad dorazila karetní hra z knižního prostředí. Hráči se vtělují do rolí knihovníků a utkávají se o post Velkého knihovníka. Úkolem každého z nich je postavit svoji vlastní knihovnu pevně, stabilně, a také tak, aby v ní byly tituly abecedně seřazeny a zároveň, aby obsahovala rozličná témata. Ex Libris je karetní hra až pro 4 hráče využívající zejména worker placement a management karet v ruce.

Dalším oznámeným titulem je Pursuit of Happiness. Jedná se o simulátor života, budete tedy pracovat v zaměstnání, plnit si životní cíle a můžete si například i hledat partnera. Mechanicky je hra podařený worker placement a uspokojí zejména nenáročné hráče. Prozatímní název je Cesta za štěstím, pokud by vás napadalo něco lepšího, nebojte se REXhry kontaktovat.

Kočičí klub je jednoduchá karetní hra pro milovníky koček. V každém kole sbíráte různé kočky, žrádlo, hračky a oblečky. Na konci hry pak dostáváte body za kočky, které dokážete nakrmit a hlavně za to, že se o ně pěkně staráte. Tuhle jednohubku v roztomilé grafice vydal MINDOK.

Českou lokalizaci dostane i hra Hadara. Ve třech epochách hráči prožijí vzestup nového světa z malé osady až k prosperující civilizaci. Své území musí zabydlet rozličnými osobnostmi, pocházejícími z různých kulturních oblastí, kontinentů i časových období. Aby hráči své říši zajistili co největší věhlas, musí si osobnosti vybírat velmi pečlivě. Současně nesmí zapomínat na zemědělství, kulturní či vojenský rozvoj. Hadara je civilizační hra, která by měla dorazit ještě letos na náš trh.

Na pulty českých obchodů dorazila hra V pasti. Jedná se o slovní party hru pro skupiny z fantasy prostředí. Každý tým představuje skupinku dobrodruhů, která se snaží projít podzemím, dostat se k nestvůře a porazit ji jako první. V každém kole se vždy jeden hráč z týmu snaží ostatním hráčům ve svém týmu napovědět skryté slovo. Slovo může libovolně popisovat, ale musí si dát pozor. Tým protivníků skryté slovo zná a nastražil pro něj několik „pastí“ – slov, která si myslí, že napovídač během napovídání použije. Kromě zajímavého konceptu vás jistě potěší, že se jedná o počin českého autorského týmu.

Vyprávěcí snová hra Zasni se! míří do výroby. Hráči společně v první fázi hry tvoří příběh, který se následně v druhé fázi snaží se rekonstruovat. Podle toho jak se jim to podaří, si zaznamenají skóre. Zasni se! je jednoduchá párty, která udělá radost především fanouškům her typu Dixit.

Escape Room – Úniková hra 2 je konečně skladem! V druhé krabici najdete zbrusunové scénáře. V jednom z nich budete řešit vraždu, v dalším se podíváte do vesmíru, v jiném zavítáte k zubaři a dokonce se stanete špiony. Hru si lze zakoupit samostatně, jelikož obsahuje chronodekodér a není nutné hrát předchozí Escape Room: Úniková hra (recenze).

Aby těch her ze světa Star Wars nebylo málo, Blackfire přichází s další lahůdkou. Tentokrát si budete moci zahrát na lovce odměn, žoldáky a pašeráky. Ve Star Wars: Vnější okraj se budete snažit proslavit více než vaši protihráči. Známějším se můžete stát splněním osobního cíle, či dopravou nelegálního nákladu na určené místo. Nebude to však tak jednoduché, jak se zdá. Hráči se budou muset vyhýbat hlídkám, zločineckých syndikátům, impériu či rebelům. Nebo naopak pro ně pracovat.

Stáj MINDOKU opouští Milostný dopis. V nové přepracované verzi si ho pod svá křídla bere Blackfire.

Blackfire již má na skladě rodinou hru Gizmos. Hráči se přenesou do kůže vynálezců a pomocí barevných kuliček, které představují čtyři typy energií, konstruují vynálezy. Kombinací těchto vynálezů spouští efektivnější akce, které přináší vítězné body. Zvítězí hráč, který nasbírá nejvíce vítězných bodů.

Původní česká karetní hra Velryby ničí svět vybrala nedávno na Kickstarteru skoro 25 tisíc USD. V kampani se objevilo celkem 8 vlaječek pro různé jazyky a samozřejmě nechyběla ani česká. A právě českou verzi hry přináší Blackfire. 

Trojici již vydaných únikových karetních her z portfólia Albi doplní další přírůstek. Tentokrát se hráči vydají do neprostupné džungle a budou se snažit vyřešit Záhadu Eldoráda.

Pozor, pozor, milovníci deskoherních akcí. Chystá se další Albi Game Day, svátek pro všechny hráče moderních deskových her. Letos bude na programu slavnostní uvedení české verze nejlepší hry světa podle žebříčku Boardgamegeek – GLOOMHAVEN. Kromě toho se ale můžete těšit na trojici zajímavých turnajů, odhalení připravovaných titulů společnosti Albi, a samozřejmě spoustu her k zahrání i ke koupi (se zajímavou slevou).

Odkaz na událost – zde

A nakonec bych od svých čtenářů rád dostal nějakou zpětnou vazbu. Jak se vám koncept Deskoherního smetiště líbí? Jste s jeho obsahem spokojeni nebo vám něco chybí? Za jakoukoliv odezvu budu rád. Přece jen je tu Deskoherní smetiště již nějakou dobu a má to být výcuc toho nejdůležitějšího ze světa deskových her.

Napsat komentář

64 − 63 =