Deskoherní smetiště #12/2018

Vážení příznivci deskových her, vítejte u posledního deskoherního smetiště roku 2018. Ty nejdůležitější hry a oznámení byly již učiněny v listopadu, ale i prosinec přinesl pár novinek, o kterých jsem se nestihl zmínit. Pojďme si je tady shrnout.

REXhry v posledním měsíci minulého roku naskladnily Trolla. Jedná se jednoduchou karetně-kostkovou párty hru s originální grafikou. Jako náčelník kmene vysíláte své lovce na lov divoké zvěře. Aby byl lov úspěšný, musíte odhadnout, kolik trollů do boje vyšlete. Můžete samozřejmě spolupracovat s ostatními kmeny, ale pozor! Pokud je bojovníků málo, zvíře je porazí a bojovníci se zpět nevrátí a pokud je jich hodně, z kořisti nic nezbude. Tahle hra zaujme zejména zajímavou cenou.

Gamebooky s názvem Unesená a Rytíři: První dobrodružství do Vánoc doslova vymizely z pultů. Knihám se očividně daří, a proto se v dalším roce chystají nová dobrodružství a dotisky stávajících gamebooků.

Hrdinové bez záruky je další deskovka ze stáje REXher, která ve vánočním období zmizela ze skladu. Už je domluvený dotisk základní krabičky. Aby toho nebylo málo chystá se samozřejmě rozšíření v originálním názvem Maximum Security. Tahle expanze přináší nejen strážce, kteří nahánějí hrdiny, ale i několik dalších modulů, které můžete do hry libovolně zakomponovat.

CuBirds je další z abstraktních her vycházejících pod hlavičkou vydavatelství MindOK. V této hře je úkolem hráčů uspořádat ptáčky stejného druhu do hejn. Do některé řady ptáků přidáte všechny karty jednoho druhu a vezmete si do ruky ptáky, kteří se dostaly do „obklíčení“ hejna. Hra pod českým názvem dorazí v průběhu roku 2019.

V minulém měsíci bylo naskladněno rozšíření pro hru Adrenalin. Expanze hry s podtitulem DLC rozšíření , která nachází inspiraci videoherních “first person” střílečkách, nabízí možnost hrát v 2-6 hráčích, či týmovou variantu hry.

Další novinkou pro rok 2019 je deskovka, která slavila velký úspěch na Kickstarteru. Jedná se o Legendy západu. Hráči se vžijí do rolí různých historických postav, budou hnát dobytek, hledat zlato a hrát hazardní hry. Legendy západu vás navnadí tou správnou westernovou atmosférou. MindOK k této deskovce chystá i další dvě rozšíření.

Začátkem prosince na sklad dorazil Děsnej krvák. Tahle hra jde po stopách slasherových horrorů, ve kterých jako hlava rodiny příšer máte za úkol zavraždit partičku teenagerů. Nejtěžší bude určit pořadí v jakém své oběti likvidujete. Jde o taktickou hru s miniaturami a herním plánem se 3D chatou v lese. Budete se pohybovat po herním plánu a rozbíjet zavřené dveře, abyste lapili vystrašené studentíky.

Flora je dalším oznámeným herním titulem a měl by dorazit před Valentýnem. Jedná o dvojkovku, ve které se budete snažit vytvořit co nejhodnotnější (a samozřejmě nejkrásnější) květinu. Jde poměrně o jednoduchou záležitost, která je určena pro páry.

Oblíbená česká rodinná záležitost Karak stihla ještě předvánoční trh. Tahle hra byla delší dobu vyprodaná, ale je opět k dispozici. Takže pokud jste si ji nestihli pořídit na Vánoce, neváhejte to udělat nyní. A pro ty, co neví o co jde, přikládám odkaz na recenzi.

Příběhy města sutin je expanze pro zážitkovou hru This War Of Mine. Rozšíření navazuje na základní hru a přináší několik nových modulů a scénářů, největší z nich je modul “Stoky”, kam se mohou hráči vydat na průzkum a najít cenné vybavení.

Přemýšlivé hlavičky jistě potěší dvě varianty Ubonga, která jsou již k dispozici. Ubongo 3D vás potrápí s trojrozměrnými zadáními, u kterých se opravdu zapotíte. Jednoduší verze Ubongo 3D s podtitulem Junior si můžete zahrát s caparty od 5 let. Rozdíl oproti “dospělejší” verzi je v tom, že skládáte tvary různě tvarovaných kostiček na určenou plochu a zároveň se snažíte postavit co nejvyšší komín, který měříte žirafometrem.


Deskoherní smetiště je u konce. Děkuji vám za přízeň v roce 2018 a budu se těšit při pravidelném setkávání u Deskoherního smetiště i v novém roce. Pokud nemáte deskových her dost, můžete si přečíst recenzi na vědomostní záležitost Zpátky do lavic. Dále se můžete těšit na články o Modré laguně či obou verzích Ubonga 3D.

Napsat komentář

+ 36 = 40