Deskoherní smetiště #10/2018

Podzimní počasí udeřilo v plné síle a je čas si uvařit teplý čaj a zalézt si ke stolům s nějakou tou deskovkou. V pořadí již v 10. deskoherním smetišti nepřijdete o to nejzajímavější z české deskoherní scény. Spoustu z vás jistě potěší dotisky delší dobu nedostupných her, i informace o oznámených titulech. Přeji příjemné čtení.

Výroba Hrdiny v kostce se pozdržela a tak to vypadá, že z Číny vyjede až v listopadu. To znamená, že vánoční období hra nestihne, a do Česka dorazí až v lednu.

Naopak potěšující zprávou je vydání dalšího národa do hry Settlers: Zrod impéria. Přichází Amazonky! Tato frakce přináší do hry deckbuildingový nádech, jelikož si umí pohrát s balíčkem. Spolu s nimi se v české verzi jedná o sedmý národ.

Timeline: Česko sice oslavy stého výročí založení Československa nestihlo, ale nezoufejte. Timeline obsahující 110 kartiček z  naší historie dorazí v první polovině listopadu.

Na sklad REXher přišly dva komiksové gamebooky v češtině s názvem Komiks, v němž jsi hrdinou. Jedním z nich je Unesená, hororově laděný příběh pro dospělejší publiku. Druhým jsou Rytíři: První dobrodružství určené zejména náctiletým.

U Mindoku se připravuje lokalizovaná verze deskové hry inspirovaná filmy Vetřelec a jemu podobnými. Tahle záležitost se odehrává na vesmírné lodi, kde se kromě posádky pohybují i různé stvůry. Vše má být podtrženo hutnou atmosférou s pěknými figurkami. Nemesis dorazí příští rok.

Pro hru nesoucí název Trapwords, za kterou stojí i tým REXher, se v průběhu října hledal český název. Hra vás zavede do fantasy prostředí, kde budete ve dvou týmech dobrodruhů procházet podzemím. Tam na vás čekají pasti, kletby a boss. Podzemím procházíte tak, že úspěšně hádáte slova, která vám napovídá jeden člen týmu. Ovšem má to háček. Čekají na vás pasti v podobě slov, která nesmíte říct. Ta na vás nastražil druhý tým.

Po dlouhém a náročném vyjednávání se bude realizovat dotisk Studené války! A právě pro ty z vás, které tato historická témata zajímají, je to určitě skvělá zpráva.

Další novinkou, kterou pro nás Mindok chystá je párty hra od Vlaadi Chvátila – Pictomania! Jedná se o upravenou verzi starší hry, v níž všichni hrají současně, kreslí a hádají, co nakreslili ostatní. Nová verze obsahuje nová slova a především – v daném kole se využívají vždy jen tři karty se slovy. Začátky jednotlivých kol jsou rychlejší, neboť nemusíte pročítat dlouhé seznamy slov.

Do skladu Mindoku dorazily Příběhy Pirátů. Hra se odehrává v reálném čase na krásném velkém 3D modelu lodi a jednotlivé piráty představují přesýpací hodiny. Hrou vás provází aplikace. Každá partie hry obsahuje jednu kapitolu příběhu, v níž máte splnit konkrétní předepsaný úkol. Úkoly budete plnit postupně, aniž budete tušit, co vás bude čekat příště.

Verze pro dva hráče 7 Divů světa: Duel (recenze) se rozšiřuje a do obchodů dorazila expanze s názvem Panteon. Rozšíření přináší chrámy, jenž v původní hře nahrazují cechy a bohy, které si můžete naklonit na svoji stranu a získat tak nějaké výhody.

Další očekávanou novinkou, která je k dispozici je Civilizace s podtitulem Nový úsvit. Oproti předchozí hře se výrazně zkracuje herní doba a byl kompletně překopán herní systém.

Milovníci Lovecrafta se tentokrát mohou vydat do Egypta a zabránit povstání další hrozby. Temné znamení: Prokletí faraona nejenom přenáší vyšetřovatele do nového prostředí, ale přidává i nové detektivy a další dobrodružství.

Pokud jste čekali na dotisk základní sady Pána prstenů, tak jste se konečně dočkali. Tohle LCG bylo delší dobu nedostupné. Hurá do obchodů a vydat se na výpravu do Středozemě!

Česká verze Decrypta pravděpodobně dorazí až v lednu, takže pro silvestrovské párty budete muset zvolit alternativní hry. Vydavatel alespoň lokalizoval web určený pro tuto hru.

Oblíbili jste si karetní únikovky od Albi? Tentokrát se vydáte do džungle a pokusíte se najít ztracené město. Únikovka: Záhada Eldoráda dorazí v lokalizované verzi v první polovině příštího roku.

Koncem října se na pulty obchodů dostala deskovka Charterstone. Je to budovatelská hra s legacy systémem. Ve hře budete kolonizovat nové území a společně s ostatními hráči založíte novou vesnici. Začínáte jen s pár dělníky a také pár akcemi. Postupně budete stavět nové a nové budovy, a tím otevírat nové a nové herní možnosti a také další pravidla.

Catan: Říše Inků je samostatně hratelný titul z legendární deskoherní série, který vezme nadšené stratégy a obchodníky na výpravu do exotické jižní Ameriky! Hlavním rozdílem oproti předchozí hře je, že v určité části hry se některé komponenty ze hry odstraní, a hráči musí svoji civilizaci na vrchol dostat znovu.  Novinka je již k dostání!

Deskoherní smetiště je u konce. V příštím díle se můžete těšit na tipy na hry pod stromeček, které budou vycházet z novinek vydaných v tomto roce. Že vám to nestačilo? Tak si můžete přečíst recenzi na Queendomino (recenze). Za měsíc se na vás budu těšit.

Napsat komentář

86 + = 89