Deskoherní smetiště #1/2019

Další díl přehledu toho nejzajímavějšího ze světa deskových her je tady. Začátek nového roku obvykle bývá klidnější. Pro rok 2019 to neplatí. Vydavatelé se předhání v tom, kdo v tomhle roce vydá větší pecku a všem se daří vybírat spousty nádherných titulů. Chcete zjistit jaký vydavatel se trefil do vašeho vkusu? Jdeme na to!

Prvním Rexáckým oznámením tohoto roku je hra Everdell. Překrásně zpracovaná deskovka, ve které si hráči budou v čarovném lesním údolí stavět svoji vesničku a kombinovat mezi sebou karty. Everdell spojuje krásné komponenty a ilustrace s výbornou hratelností.

Hra Hrdina v kostce, v níž si pomocí kostek “tuníte” svého reka, by se měla na skladě REXher objevit v půlce března. Hrdina v kostce bude mimo jiné k dostání i s promem – s národem žabáků. V následujících týdnech se můžete připravit na předobjednávky ve vašem oblíbeném obchodu s deskovými hrami.

Práce na lokalizaci hry Smash up finišují, ale stále se řeší počeštění názvu této deskové hry. Pokud máte nějaký nápad nebo připomínku, nestyďte se vyjádřit svůj názor na facebooku.

Ultimátní edice dlouho očekávaného dotisku Mage Knighta už přistála v obchodech! Zájem o tuto hru byl opravdu enormní. Edice obsahuje kromě základní hry i všechna její rozšíření (Stíny Tezly, Krang, Ztracená legie) a několik bonusových karet.

Fanoušci čarodějnického učně s jizvou ve tvaru blesku na čele by měli začít šetřit. Rexhry se po dlouhém jednání dohodly na lokalizaci kooperativního karetního deck buildingu – Harry Potter: Hogwarts Battle. Hráči, v rolích studentů bradavické školy, bojují proti silám zla a snaží se je porazit dříve, než tyto síly školu zničí. Teprve se začíná s překladem a datum vydání české verze není ještě stanoveno.

Oblíbená vyprávěcí kostková hra má tři nová rozšíření. Do Příběhů z kostek můžete dodat kostičky s názvem Arkáda, Budoucnost a Katasrofy, a tím si herní zážitek obohatit.

V minulém roce MINDOK hledal názvy pro dvě připravované hry, které dorazí v následujících měsících. Detektivní hra Chronicles of Crime bude mít český název Kronika zločinu. Rychlá karetní hra, ve které máte za úkol uspořádat ptáčky do hejn, se bude jmenovat Krabčáci.

Kromě toho nám od Mindoku dorazila na recenzi párty hra Múza, která využívá podobných principů jako populární Dixit. Dále se můžete těšit na zhodnocení kostkové hry Sagrada. V ní se stanete umělcem, který se snaží dle zadaných požadavků složit tu nejkrásnější vitráž. Obě recenze se brzy objeví na blogu.

Oblíbený Munchkin se dočká další počeštěné variace. Munchkin Dungeon je momentálně na Kickstarteru, ale Blackfire slibuje kompletní lokalizaci. Část KS bonusů bude dostupná i pro předobjednávky české verze. Neví se, přesně co a v jakém množství, ale po ukončení KS kampaně bude vše jasnější. Ve 2 -5 hráčích budete moci objevovat poklady v podzemí a bojovat s monstry.

Teď by měli zpozornět fanoušci Středozemě. FFG oznámilo novinku z toho univerza a Blackfire nezůstává pozadu. Česká lokalizace hry Pán prstenů: Putování po Středozemi se na pultech obchodů objeví podle všech informací v dubnu. Jedná se o figurkovou hru řízenou aplikací, která hráčům přinese nová dobrodružství z jejich oblíbeného světa.


Ticket to Ride dostane český název! Počeštění by dle vydavatele mělo přispět k ještě masovějšímu rozšíření hry. S Days of Wonder se Blackfire chystá začít vyjednávat o verzi Československo či Praha, tak snad se zadaří.

Do obchodů tento měsíc dorazilo Decrypto. V této slovní párty hře soupeří dva týmy o to, kdo dříve rozluští šifrovanou zprávu druhého týmu. Podobně jako Krycí jména využívá hra asociací, a je proto nutné svému týmu dávat nápovědy tak, aby se vztahovala ke konkrétním slovům a zároveň nebyla pro druhý tým lehce spojitelná.

Leden byl ve znamení velkých slev. Mezi zlevněnými kousky nechybí například některá rozšíření do Hry o trůny LCG, naháněčka Běsnění Drákuly, párty hra Pozvedněte číše (recenze) a spousta dalších. Doporučuji tedy navštívit váš oblíbený obchod s deskovými hrami.

Albi potěšilo fanoušky série CATAN. V průběhu roku 2019 přibude trojice rozšíření pro 5 a 6 hráčů. Konečně si tak budete moci zahrát Námořníky, Města a rytíře nebo Kupce a barbary ve větších herních skupinách.

Ve výrobě je samozřejmě i poslední velké rozšíření pro Scythe. Vzestup Fenrise přináší do hry osmidílnou kampaň, která uzavře celý příběh této populární deskovky. V krabici nebude chybět celá řada dalších rozšiřujících modulů. Vzestup Fenrise vyjde na přelomu května a června.

Od Albi jsme v minulosti obdrželi na recenzi vědomostní hru, ve které si můžete prověřit znalosti ze školních let. Zpátky do lavice se můžete vydat třeba hned.

Hra Ubongo se již řadí mezi klasiky. Teď Albi přišlo s variantou Ubongo 3D, ve které si procvičíte prostorovou představivost. Ještě vás česká alternativa pro menší děti s žirafometrem. V ní bude záležet zejména na výšce postavené věže. Recenze se na blogu brzy objeví.


První Deskoherní smetiště roku 2019 je u konce. Leden byl bohatý zejména na oznamování nových titulů. Už v únoru se můžete těšit na nové deskovky a dotisky stávajících populárních her. Za měsíc se na vás opět budu těšit s telegrafickým souhrnem ze světa deskových her.

Napsat komentář

− 2 = 1